Gibraltar

Sõitsime ka pisut ringi. 2010. aasta viimasel päeval käisime ära Gibraltaril.

gibraltarSee on omapärane kalju Hispaania lõunapoolseimas tipus, mis kuulub Ühendkuningriigile. Kuigi tegemist on Euroopa Liiduga, tuli piiril läbida nii passi- kui ka tollikontroll. Gibraltarile sõites läheb risti üle sõidutee lennukite maandumisrada, sest maaga on seal kitsas ja iga ruutmeeter arvel. Kohale jõudes ootasime seal ristmikul tükk aega punase tule taga ning siis – sipsti! – maanduski üks lennuk otse meie nina ees üle sõidutee.

Gibraltari märksõna on muidugi ahvid.

ahv10Üsna jultunud elukad, kellega kohalikud on päris hädas, sest nad kipuvad toitu otsides inimestele peale hüppama, võivad hammustada ning peremehetsevad autodel.  Seetõttu on nende toitmine karmilt keelatud ja trahv selle eest koguni 500 naela. Kohalikud on ennast varustanud keppidega, millega ahve tõrjutakse või siis peletatakse neid eemale käsi plaksutades.

ahv4

ahv6 Nutikas ahv aga leiab ikka lahenduse..

Mulle jättis Gibraltaril väga võimsa mulje St Michaeli stalaktiidikoobas. Võrreldes varem külastatud koobastega oli see tunduvalt avaram ja kõrgemate lagedega ning loob samasuguse piduliku meeleolu nagu suur ja uhke gooti katedraal. Loodus võib sünnitada ikka uskumatuid kunstiteoseid. Teise maailmasõja ajal oli sellesse koopasse rajatud haigla, praegu on seal aga kontserdisaal. Koobas oli valgustatud ning kõlarites mängis muusika. See oli nii kummaline ja ilus koht ning väga kahju oli lahkuda. Paraku ei saanud minu fotokaga seal hämaras valguses ilusaid pilte, aga ma siiski panen siia mõne, mis annab natuke aimu sellest iseäralikust kontserdipaigast.

Gibraltari kalju tipust avanevad vaated nii Euroopa kui Aafrika rannikule. Need kaks mandrit on seal väga lähestikku, ehkki päris kokku ei puutu. Kahjuks hakkas just siis, kui me üles jõudsime, vihma kallama ja ilusaid pilte jälle teha ei saanud. Ainuke foto, kus mõlemad mandrid udu seest paistavad, on tehtud kiiresti läbi bussi akna.

euroopa ja aafrikaVasakul Aafrika, paremal Euroopa.

Kuna Gibraltaril kaljul pole oma magevee allikat, tuleb sealsetel elanikel kasutada joogiveena merevett. Loomulikult võetakse mereveest eelnevalt välja kõik soolad. Sellel pildil olev kosk ongi tegelikult need soolajäägid, mis pärast merevee puhastamist alles jäävad ning tagasi merre voolavad.

Rubriigid: Hispaania. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s