Lumised päevad

Jõulueelne aeg on lennanud ootuspäraselt kiiresti. Juba esimesel advendil avati vanalinnas traditsiooniline Jõulumaa – jõuluturu, liuvälja ja valgusetendustega. Need viimased toimuvad laupäeva õhtuti raekoja platsil – laulab sopran Elise Caluwaerts ja esinevad valgustatud lampe kandvad tantsijad, seejärel projitseeritakse raekoja pitsilisele fassaadile liikuvaid valguspilte ja kujundeid, mis kõik kokku tekitab täiesti muinasjutulise meeleolu. Oleme seda nüüd kahel laupäeval imetlemas käinud ning ilmselt läheme ka järgmisel nädalal.

raekoda

kuuskVanalinna arvukad maiustustepoed on täis jõulutemaatikat – martsipanist lumememmedest hiiglaslike piparkookideni.

šokolaadipurskkaev

IMG_0008Üles on pandud mitu karuselli, kus kummalised figuurid keerlevad natuke müstilise muusika saatel – selliseid karuselle näeb siin ainult jõulude ajal.

 

IMG_0009Sel aastal aitab ka ilm jõulumeeleolu loomisele kaasa – lund on olnud palju ning praegugi on akna taga tihe lumesadu. Kohalikud ütlevad, et nii külma talve pole siin üldse kunagi nähtud – vahepeal oli isegi -12 C  külma. Kuused meie maja ees on otsekui jõulupostkaardilt.Vanalinna on ehitatud isegi kelgurada, kus 3 euro eest saab 3 korda kelguga alla lasta. No me proovisime selle ära, aga muidugi, kui ikka Eestis on varasematel aastatel terved päevad kelgumäel veedetud, siis sellisest minirajast erilist elamust oodata ei maksa. 🙂

Jõulupidusid on olnud päris mitu – koolis, tööl, eestlaste ühine jne. Koolipeol sai Carel klaveril kahe looga esineda. Me pole seni siin klaveriõpetajat leidnud (ka eriti mitte otsinud, sest esialgu nõudis uude kooli sisseelamine niigi pingutust). Kodus mängib ta juba õpitud lugusid ning see esinemisvõimalus oli tema jaoks emotsionaalselt väga stimuleeriv. Jaanuarist loodan talle lõpuks eraõpetaja leida, ta ise väga ootab seda.

Koolis toimus ka traditsiooniline jõululaat – igal rahvusel oli oma lett, kus müüdi kodustehtud rahvuspäraseid toite. Oli päris tore proovida autentseid maitseid – Itaalia letist tiramisut, Austria letist Sacheri kooki jne. Eesti letis olid muidugi kohukesed, aga ka kartulisalat ja rosolje jms.

Oleme kodus teinud kaks portsu piparkoogitainast ning esimese taina juba äragi küpsetanud. Siin seda tainast müügil ei ole, kuigi piparkooke saab osta küll. Teise taina võtame võib-olla täna ette, kuigi plaanis on ka šokolaadikommide tegemine.:)

IMG_0005C. tungival soovil tõime ka kuuse tuppa, kuigi ma esialgu arvasin, et ei hakka sel aastal kuuske ostma, sest sõidame peale jõule nagunii kohe ära. Aga C. arvas, et ilma kuuseta ei ole mingeid õigeid jõulusid ning siis ei saa ka kingitusi kuuse alla panna. Oma üllatuseks avastasin, et siin ei müüda poodides kuusejalgu, kuhu saaks kuusele vett panna. Kuusk kinnitatakse ristist alusele või istutatakse potti. Potiga kuusk oli kahjuks nii raske, et ma ei jaksanud seda liigutadagi.

IMG_0004Nüüd on jäänud veel 3 viimast päeva tööl ja koolis, siis saab 2, 5 nädalat puhata.:)

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s