Eesti mänguasjad Brüsselis

Eelmise nädala neljapäeval avati Brüsseli mänguasjamuuseumis eesti mänguasjade näitus. Oleme seal muuseumis korra varemgi käinud, see on selline hästi armas nostalgiline koht üsna kesklinnas, mille 4 korrust on tuubil täis vanu lelusid.  Kauni Tartu Mänguasjamuuseumiga võrreldes on Brüsseli oma natuke tolmusem ja kulunum, aga mõjub väga ehedalt. Muuseumi tõeliseks hingeks on selle direktor, kes sarnaneb Papa Carlole. Lisaks vitriinidesse pandud õrnadele mänguasjadele on seal igal sammul ka neid asju, mida lapsed võivad puutuda ja millega mängida, nii et tegevust peaks seal jätkuma vähemalt pooleks päevaks.

Eesti mänguasjad üllatasid väga positiivselt. Tehasetoodangu asemel saime näha Viljandi Kultuuriakadeemia rahvusliku käsitöö osakonna loomingut. Need mänguasjad otse kiirgasid endast soojust ja isikupära. Kahju, et fotoaparaat seekord koju jäi. Kootud mänguloomad, lapitekitehnikas õmmeldud ja tikitud lauamängud, rahvuslikke mustreid kokkusobitav doomino, kuulsad pihuloomad… Väga palju leidlikke ideid, mis oma originaalsusega selgelt eristuda suutsid.

Avamise puhul korraldati lastele ka nukuvalmistamise töötuba, milles õpetati tegema vanaaegset rullnukku. Minu palvel tegi ka C. seal ühe nuku.:) Materjalidest kasutati linase riide tükke ja lõnga. Saime kuulda ka seda, et vanasti nukkudele silmi-suid pähe ei tehtud, sest kardeti, et nii võib kuri vaim nuku sisse minna.:)

Rullnukk sõbruneb minuvalmistatud jänestega

Eesti mänguasju saab Brüsselis imetleda märtsi lõpuni.

Rubriigid: Elu Brüsselis, Lastega tore minna. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s