Jõulude ootel

Täna oli siis juba esimene advent ning tegutsemist alustasid päkapikud. Tegelikult käivad Brüsselis päkapikud küll vist ainult Eesti laste juures, sest kohalikele on see tava tundmatu. See-eest külastab Belgia lapsi lisaks jõuluõhtu Père Noelile (jõuluvana) veel ka Saint Nicolas, kelle päev on 6. detsembril. Usutavasti pidavat ta liikuma eesli seljas, seetõttu jätavad lapsed 5. detsembri õhtul tema eesli jaoks ukse taha kausi porganditega ning hommikul leiavad sealt kingituse. Saint Nicolas näeb muidu üsna jõuluvana moodi välja, ainult et tutimütsi asemel kannab ta peas pühakule kohaselt mitrat.

Käisime täna linnas jõulupuud ja jõuluturgu vaatamas.

Kuusk on üleval raekoja platsil ning selle kõrval traditsiooniline jõulusõim, mis kujutab jeesuslapse sündi. Kui inimesteks on seal kujud, siis loomad on päris elusad.

Igal aastal korraldatakse raekoja platsil kuuse juures ka võimsaid valguseshow’sid, täna jäi see meil küll nägemata, aga eks on ju veel kuu aega võimalus seda vaatama minna.

Brüsseli jõuluturg ei piirdu ainult ühe platsiga, vaid võtab enda alla mitu tänavat, alustades raekoja juurest ja jõudes välja Sainte Catherine väljakule. Lisaks lugematule hulgale puust kioskitele, milles müüakse jõulumaiustusi ja käsitööd, on seal ka liuväli ja vaateratas.

Liuväli oli väga sõbraliku hinnaga – koos uisulaenutusega 4 eurot tund. Eelmisel aastal sai C. uisutamise päris hästi selgeks, nii et kukkumisi täna peaaegu ei olnudki.:)

uisutamasVaateratta jätsime aga järgmiseks korraks, sest peale uisutamist hakkas ootamatult külm. Eesti lumeuputusele pole meil muidugi midagi vastu panna, aga siingi on mitu hommikut maa härmatisest valge olnud.

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s