Metz, 29-31. august

Careliga MetzisTegime teoks ammuse plaani minna Virvele Metzi  külla ja vaadata üle nende suure uhke maja, mille nad eelmisel aastal sinna ostsid.

Sattusime Metzi iga-aastaste tähtsaimate pidustuste ajal. Nimelt on see aeg, kui saavad valmis väiksed kollased mirabelli nimelised ploomid, mis on osa piirkonna rahvusköögist. Sellise sündmuse tähistamiseks toimub siis kahepäevane Mirabelle’i pidu kontserdi, ilutulestiku ja paraadiga.

Paraad seisnes selles, et suurtele ratastega alustele ehitatakse tuhandetest lilledest koosnevad figuurid, mis siis pidulikus protsessioonis läbi linna sõidavad. Üsna muljetavaldav, aga samas on ka natuke kahju sellest tohutust hulgast taimedest, mis selle mõnetunnise ilu nimel enneaegu närtsima peavad. Ratasveokite vahel marssisid torupilliorkestrid kiltidesse rõivastunud meestega. Mis seos on keldi rahvamuusikal selle ida-Prantsusmaal asuva linnaga, jäigi pisut hämaraks.

IMG_0048IMG_0049IMG_0050IMG_0054IMG_0064IMG_0066IMG_0068Ilutulestik oli ootuspäraselt suurejooneline. Prantslastel on ju igasugune tulevärk läbi ajaloo olnud hästi välja tulnud.

Viimasel päeval käisime Metzi lähedal asuva Amneville’i loomaaias. Vaatamata vihmasele ilmale oli päris tore. Nägime papagoide, jääkarude, merilõvide, jõehobuste, kotkaste ja tiigrite etendust. Kui linnud tegid igasuguseid trikke, siis jõehobud astusid üles sellega, et sõid ära ämbritäie kapsaid ja porgandeid.

Aga lemmikuks olid kindlasti need nunnud sead:

Ja nahkhiired olid ka põnevad:

Ahjaa, Metzist veel niipalju, et selle aasta suursündmuseks oli seal Pompidou keskuse avamine. Ilmselt kõik teavad seda kuulsat “pahupidi” keskust Pariisis, kus kõik torud ja juhtmed on veetud mööda välisfassaadi. Metzis on nüüdsest siis teine selline keskus. Selle arhitektuur küll hoopis teistsugune, ent ka üsna omanäoline.

IMG_0338IMG_0341

 

Rubriigid: Prantsusmaa. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s