De Haan, 22. august

Täna sai käidud Belgia rannikut avastamas. Brüsselist viib rong Ostendesse ning sealt sõidab tramm läbi mereäärsete väikeste linnakeste. Kokku on see trammitee 69 km pikk ja 70 peatusega. Sõit lõppjaamade Panne ja Knokke vahel kestab ligemale 2,5 tundi.

Meie sihtkohaks oli armas väikelinn De Haan (prantsuskeelse nimega Coq). Palju värvilisi ülesvuntsitud maju ja lai liivarand, mis meenutas Pärnut.

De HaanSattusime sinna päeval, kui toimus iga-aastane vanade mootorrataste võistlus. Saja-aastaste mootorrataste seljas võistlesid umbes sama vanad kostümeeritud ratturid.

Põhjamerele omaselt oli vesi üsna külm. Inimesed peesitasid liival ja vette keegi eriti ei kippunud. Peale C. läks ujuma veel üks perekond. Oli kuulda, et nad rääkisid samuti eesti keelt.:)

IMG_0023Tõus ja mõõn olid selles kohas üsna muljetavaldavad. Hommikul oli tõus. Kogu aeg tuli rannas oma asjadega merest kaugemalt kolida, kui ei tahtnud just vette pikutama jääda. Vahepeal tegime tiiru linna peal ja kui pärastlõunal tagasi tulime, oli meri mõõnaga hulga kaugemale taganenud. Kõik käisid mööda randa ja korjasid midagi. Me korjasime ka siis natuke merikarpe ja leidsime muuhulgas ühe väikese krabi.

Rubriigid: Avastame Belgiat, Lastega tore minna. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s