Mereklass, 11.-13. oktoober

Esmaspäeva hommikul sõitis laps klassiga 3 päevaks mere äärde. Siin koolis on selline traditsioon, et kolmandatele klassidele on ette nähtud mere ääres “meretunnid”, neljandatele  metsas “metsatunnid” ja viiendatele Prantsuse Alpides “lumetunnid”. Pole just odav lõbu, aga kõigile kohustuslik.

Iseenesest tore algatus.  Mulle oleks siiski meeldinud, kui lastel oleks lubatud vähemalt mobiiltelefon kaasa võtta.

Elamine oli neil ühe Belgia rannikulinna hotellis ning iga päev korraldati mereteemalisi üritusi – esimene päev mingi sadam ja allveelaeva külastus, teine päev Sealife, kolmas päev lindude kaitseala. Lisaks nägi programm ette ohtralt “liivalosside ehitamist rannas”.  Asjade nimekiri, mida sellele 3-päevasele reisile kaasa pidi võtma, oli terve A4 lehekülg pikk, justkui oodanuks ees vähemalt paarikuine sõit tsivilisatsiooni äärealadele. Lapsed läksid bussi kõik pirakate kohvritega. Muuhulgas pidi kaasas olema liivalabidas.:) Kuigi praegu pole tegemist just enam rannailmadega.

Järgmisel päeval tabas mind tööl üllatus, kui postkasti laekus mereklassi blogiaadress. Selgus, et sinna laeti üles videolõike, nii et sai oma lapse eluga jooksvalt kursis olla. Ühes videolõigus istusid nad ringis kinniseotud silmadega liiva peal ja õpetaja pistis kõigile midagi suhu. Hiljem kuulsin, et tegu olevat olnud kreveti ehk nö “mere maitsega”.

Kui laps kolmapäeval tagasi jõudis, oli ta küll kerges palavikus, kuid üldiselt jäi siiski reisiga rahule.

Õpetaja kusjuures hästi kiitis teda, öeldes, et ta on teinud prantsuse keeles kolossaalseid edusamme.:) Saavat kõigest aru ja juba rääkivat ka natuke.

Rubriigid: Avastame Belgiat, Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s