Mechelenis, De Nekkeri mänguväljakul

Brüsselist veerandtunnise rongisõidu kaugusel asub armas linnake Mechelen. Nagu kõik flaamikeelsed linnad, on seegi ilus, korras ja nukulik.

mecheleni raekodaMechelen on kuulsaks saanud oma Saint Rumboldi katedraali kellamänguga – need kellad mitte lihtsalt ei löö, vaid kannavad ette terve muusikapala.

Venelastel on olemas väljend “malinovõje kalakalõ” taevaliku muusika tähenduses, mis tuleb sellest, et Mecheleni prantsuskeelne nimi on Malines. Nii et see kellamäng peab tõesti väga ilus olema, kui kuuldus sellest Venemaalegi jõudnud on.

Mechelen on lastega perede unistuste linn. Ehkki üsna väike, leidub seal lastele hulgaliselt tegevust – on suur teaduskeskus Technopolis, äge loomaaed Plankendael, mänguasjamuuseum, suur vaba aja veetmise park De Nekker jne.

Sinna viimasesse me täna suundusimegi. See park on otsekui hiiglaslik mänguväljak, kus leidub tegevust igale vanusele – tarzanirajad, minigolf, parvega suur bassein, väike liivarand järve kaldal jne. Kuna sissepääsu eest küsitakse 7 eurot, hoiab see hullemad paharetid eemal ning kõik on väga korralik ja hästi hoitud.

Mechelen 9

Olime seal terve päeva ning arvata on, see päev ei jää meil seal viimaseks. Kahjuks järgmisest nädalast suletakse see park talvepuhkuse ajaks.

Rubriigid: Avastame Belgiat, Lastega tore minna. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s