Balloons’ Day, 12. september

Juba paar nädalat tagasi otsiti Brüsseli linna kodulehel vabatahtlikke, kes tuleksid hoidma hiiglaslikke kujusid suurel õhupallide paraadil. Selline paraad olevat ameerika päritolu ning Belgias korraldati eelmisel aastal esmakordselt.

Kogu üritus algas kuningalossi eest ning jõudis otsaga Sabloni väljakule. Minu üllatuseks oli publikut väga vähe. Kohal olid vabatahtlikud pallijuhid, orkestrid ja ajakirjanikud, kuid pealtvaatajaid peaaegu üldse mitte. Ilmselt oli asi väheses reklaamis.

Mulle see üritus täitsa meeldis, sest see oli nii ajuvaba ja teistmoodi. Asja tehti lihtsalt tegemise pärast, ilma et oleks olnud mingit erilist põhjust või tähtpäeva. Belgias üldse armastatakse hullult igasuguseid paraade ja maskeraade.

Suuri kujusid oli kümmekond. Kõige ees kanti Brüsseli linna vappi, millele järgnes Pissiv Poiss. See nägi välja nagu tõeline homunculus, peategelane mõnest low-budget õudusfilmist:

Vabatahtlikel oli kohati raske kujusid püsti ajada ja püsti hoida, nii et aeg-ajalt vajus mõni kõvasti kreeni. Selle dinosauruse kaelaga nähti kurja vaeva, sest pidevalt kippus see alla koolduma:

Minu lemmik oli see sinine Smurf:Laps oli rahul sellega, et kõigile jagati heeliumiga palle:

Rubriigid: Elu Brüsselis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s